ENERGY Bar energetická tyčinka banánová 50g Peeroton

2,39 €
S DPH

Funkčná carbo tyčinka s obsahom vitamínu B1 a s izomaltulózou, chutí, zasýti, dodá energiu nielen v športe, ale tiež nakopne v každodennom živote, pomáha sústrediť sa a reagovať.

Farba
Množstvo

Ak ste nenašli Vašu veľkosť alebo produkt nie je dostupný, napíšte nám na obchod@ready2swim.sk.

Funkčná sacharidová tyčinka Peeroton ENERGY chutí, nasýti a posilní. Obsiahnutý vitamín B1 zahajuje metabolizmus uhľohydrátov. Izomaltulóza zaisťuje dlhodobú energiu. Jedna tyčinka už pokrýva 50% dennej potreby vitamínu B1. ENERGY bar možno použiť nielen v športe, ale tiež poskytuje rýchly energetický kop v každodennom živote a zvyšuje schopnosť sústrediť sa a reagovať.

Izomaltulóza zaisťuje dlhodobú energiu. 50 g má 187 kcal. Rovnako ako cukor je izomaltulóza úplne metabolizovaná, a preto má rovnakú kalorickú hodnotu 4 kcal / g. Na rozdiel od cukru však tento proces prebieha omnoho pomalšie, takže glykemický účinok je veľmi nízky a glukóza je k dispozícii telu po dlhšiu dobu. Pre ľudí to znamená, že ak glukóza vstúpi do krvi len pomaly, hladina cukru v krvi zostáva stabilnejšia a energia z uhľohydrátov je pre telo k dispozícii po dlhšiu dobu.

Vitamín B1 je dôležitý v metabolizme uhľohydrátov. Sacharidy sa členia na najmenšie použiteľné jednotky - glukózu. Naše nervy a mozog sa spoliehajú na pravidelný prísun glukózy. Ak vitamín B1 chýba, môže dôjsť k nedostatočnému rozkladu uhľohydrátov. To môže viesť k únave, únave a podráždenosti. Pamäť, schopnosť učiť sa, koncentrácia sú úzko spojené s vitamínom B1, pretože vitamín B1 tiež zaisťuje tvorbu látky prenášajúcej nervy acetylcholínu. Prenos nervových signálov funguje optimálne iba s dostatočným množstvom vitamínu B1.

VHODNÉ PRE VEGETARIÁNOV

 

ZLOŽENIE

Sacharidová tyčinka s príchuťou banánu.

Zloženie: glukózový sirup, ovsené vločky, mliečne bielkoviny, modifikovaný škrob, čokoládové vločky, pšeničná múka, ryžová múka, nízkotučný kakaový prášok, kukuričná múka, jačmenná sladová múka, soľ, izomaltutóza*, maltodextrín, dextróza, cukor, fruktózový sirup, palmový tuk, zvlhčovadlo: glycerín, rastlinný tuk, citrát sodný, príchuť, tiamín hydrochlorid.

Môže obsahovať stopy arašídov a orechov. 

Alergény sú vyznačené tučným písmom.

*Je zdrojom glukózy a fruktózy.

Skladujte v suchu a chlade.

Výživové údaje na 100 g: Energia kJ/kcal: 1583/374, Tuky: 5g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 2g, Sacharidy: 71 g, z toho cukry: 26 g, Vláknina: 1,8 g, Bielkoviny:10 g, Soľ: 0,4 g,Tiamín (vitamín B1) 1,1mg. 

Hmotnosť: 50g

 

NUTRIČNÉ HODNOTY

 

na 100g

na 50g

%RVH*

Energia

1.583 kJ / 374 kcal

791 kJ / 187 kcal

 

Tuky

5,0 g

2,5 g

 

z toho nasýtené mastné kyseliny

2,0 g

1,0 g

 

Sacharidy

71 g

36 g

 

z toho cukry

26g

13 g

 

bielkoviny

10 g

5,0 g

 

soli

0,4 g

0,2 g

 

balastné látky

1,8 g

0,9 g

 

Thiamin (Vitamin B1)

1,1 mg

0,6 mg

50%

* %RVH - referenčná výživová hodnota 

Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal) 
 

100 položky